TISK

Laboratorní lisy

Lis CJC 50 pro oboustranné lisování vzorků z keramického prášku

Novinkou v našem výrobním sortimentu jsou lisy jejichž užití je především v oblasti laboratorního materiálového výzkumu a práškové metalurgie . Lisy byly vyvinuty přesně podle přání a požadavků zákazníků a splňují nejnáročnější požadavky těchto vědeckých týmů v tomto oboru . U všech těchto lisů je kladen důraz na laboratorní přesnost a opakovatelnost procesu lisování , řídící systémy jsou schopny zaznamenávat a řídit setinové pohyby jednotlivých lisovacích válců , rovněž zpracování a archivace naměřených dat odpovídá nejnáročnějším požadavkům moderní vědy a výzkumu.

Příklady laboratorních strojů

VTK 1

Lis VTK 1 byl vyvinut pro výzkum technologie zpracování materiálu pomocí metody HTP „High pressure torsion" tedy metoda kombinace vysokého tlaku a kroucení. Při této metodě dochází k vysoké deformaci lisovaných materiálů .

NMT 3000

Lis NMT 3000 - lis je určen k deformaci materiálu metodou ECAP (ECAP-Equal Channel Angular Pressing ) protlačování materiálu pravoúhlou komorou . Pomocí této metody dochází ke mnohonásobnému zvýšení pevnosti ECAP-ovaného materiálu .

CJC 50

Lis CJC 50 - je obdobným strojem průmyslové řady lisů CJC nicméně tento lis je určen pro oboustranné lisování vzorků z keramického prášku v laboratorních podmínkách.