tisk stránky

Nízkotlaké licí stroje NTL

NTL III - níkotlaký licí stroj

Stroj NTL III je určen jako nástavba na nízkotlaké dávkovací pece CACT 500 Al, od firmy Realistic a.s. a slouží k odlévání odlitků z hliníku a jeho slitin.

Stroj je čtyřsloupové konstrukce, kde sloupy slouží k vedení pohyblivé desky a přenášení uzavírací síly. Na dávkovací peci je nástavba uchycena dvěma čepy, na nichž je možné nástavbu naklápět pomocí hydraulických válců. Samotná nástavba se skládá z horní pevné desky, vodících sloupů, pohyblivé desky a základní desky. Na horní desce je umístěn uzavírací válec a jistící zařízení zamezující poklesu pohyblivé desky vlastní vahou. Poloha pohyblivé desky je snímána snímačem po celé délce zdvihu. Pohyblivá deska nese hydraulicky ovládaný vyrážeč odlitků, který může vyrazit odlitek v libovolné výšce zdvihu uzavíracího válce. Pro snadnější přístup k formě je horní upínací deska výklopná.

Základní pevná deska slouží k upnutí spodního dílu formy a je vybavena čtyřmi tahači. Tahače je možno výškově polohovat, popřípadě je zcela vyjmout. Základní desku je možno chladit vodou. Upínání forem se provádí pomocí adaptérových desek, které se k samotné nástavbě upínají pomocí upínek. Pro snadnější zavezení formy do stroje se dají použít konzoly s kladkami, na které se forma položí a poté zatlačí do stroje. Pro snadnější manipulaci s formou je základní deska stroje vybavena hydraulicky vysouvatelnou kladkovou dráhou.


Parametry stroje

Pracovní plocha700x950mm
Minimální výška formy300mm
Maximální výška formy600mm
Maximální hmotnost formy800kg
Uzavírací síla125kN
Boční tahače45kN
Vyrážecí síla22kN
UVEDENÉ PARAMETRY JSOU POUZE ORIENTAČNÍ A MOHOU PODLÉHAT ZMĚNÁM

Přehled produktů